Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5* денови со најдобри понуди

Клуб 5* денови со најдобри понуди - Искористете ги попустите до 74% само сега!

Искористете ги попустите до 74% само сега!

 
[banner_timer]
 

3во1 Безжичен рачен масажер

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Ресетирајте го умот и телото со Wellneo 3во1 Безжичниот рачен масажер. Овозможува интензивно закрепнување на мускулите со моќна вибрациска масажа, како и безбедна топла и ладна термичка терапија. Без разлика дали сакате да ги опуштите болните мускули или да ја намалите напнатоста, овој практичен рачен масажер ќе ви помогне да достигнете совршена релаксација во удобноста на домот!

3во1 Безжичен рачен масажер
6.990,00 ден.
4.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Ресетирајте го умот и телото со Wellneo 3во1 Безжичниот рачен масажер. Овозможува интензивно закрепнување на мускулите со моќна вибрациска масажа, како и безбедна топла и ладна термичка терапија. Без разлика дали сакате да ги опуштите болните мускули или да ја намалите напнатоста, овој практичен рачен масажер ќе ви помогне да достигнете совршена релаксација во удобноста на домот!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Моментално ја намалува болката во мускулите

Дали повеќе сакате да се разбудите со болни мукули или со закрепнувачка масажа? A што велите за топол или ладен третман кој ги враќа чувствата? Ресетирајте го умот и телото со Wellneo 3во1 Безжичниот Рачен Масажер. Без разлика дали сакате да ги опуштите болните мускули или да ја намалите напнатоста, овој практичен рачен масажер ќе ви помогне да достигнете совршена релаксација во удобноста на домот!

Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro
Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro

Неверојатните ефекти на термотерапијата

Термотерапијата е една од најефикасните начини за третирање на болката во мускулите предизвикана од премор или грчеви. Wellneo 3во1 Безжичниот рачен масажер помага да се опуштат мускулите со применување топло или ладно на посакуваната област. Резултатите се моментални - помалку вкоочанетост и опуштени мускули. За разлика од домашните верзии на ладни или топли облоги, овој третман е безбеден и нема да предизвика иритиации на кожата.

 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro

  Топла терапија

 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro

  Ладна терапија

Еве како функционираат топлата и ладната терапија

Ладната терапија е наефикасна за време на акутната фаза, кога се случила повредата. Ако ја примените веднаш по повредата и во првите 48 часа, таа ќе помогне да се минимализира отокот. Доколку сте претерале цо вежбањето и вашето тело е напнато и неудобно, пробајте ја топлата терапија. Ги опушта мускулите со тоа што ја зголемува циркулацијата на крвта и обично е поефикасна во третирање на хроничната мускулка болка и вкочанетоста на зглобовите, од ладната терапија.

 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro
 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro
 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro
 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro

Откријте ги можностите на вибрирачката масажа

Се разбира дека има уште - Wellneo 3во1 Безжичниот Рачен масажер исто така, има функција за масажа. Вибрирачката масажа е сложена техникакоја најдобро ја изведуваат висококвалитетните уреди како овој. Се изведува со кружни движење и овозможува интензивна вибрирачка масажа директно на погодените места. Ова прави мускулите да се стегаат и опуштаат многу брзо, па на тој начин, до крајот на сесијата драстично се подобрува циркулацијата на крвта. Ова ќе ви помогне да останете на нозе подолго.

Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro

Регулирајте го интензитетот на масажата

Wellneo 3во1 Безжичниот рачен масажер нуди три различни интензитети на масажа кои ви овозможуваат целосна контрола на сесијата. Ако претходно не сте пробале вибрирачка масажа, започнете со најнискиот интензитет и зголемувајте го постепено додека се навикне телото на вибрациите. Доколку сакате да ги разбудите најуморните мускули, пробајте со поголем интензитет.

 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro
 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro
 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro
 • Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro

Сѐ што ви треба во еден апарат

Како што можете да видите, нашиот нов масажер комбинира сѐ што ви е потребно во еден рачен апарат. Земете го вашиот масажер секогаш кога ќе имате потреба од масажа и ослободување до стресот. Користете го врз козметички производи или препарати за заштита од сонце без грижа дека ќе ја оштетите глават. Штом завршите, само извадете ја навлаката и исперете ја со вода. Подгответе се да ги откриете неверојатните предности на приватните терапии со масажа?

Wellneo 3in1 Cordless Wand Massager Pro

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.