Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

RED FRIDAY - Не чекајте Black...тука е Red Friday со попусти дури до 70%!

RED FRIDAY - Не чекајте Black...тука е Red Friday со попусти дури до 70%!

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

4in1 Air Pressure Масажер

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-70%

Имате проблеми со целулит, лоша циркулација на лимфата, болни, отечени и уморни стапала или отечен стомак и раце? Wellneo 4in1 Air Pressure Massager е вистинското решение за вас!

4in1 Air Pressure Масажер

Редовна цена: 9.990,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Имате проблеми со целулит, лоша циркулација на лимфата, болни, отечени и уморни стапала или отечен стомак и раце? Wellneo 4in1 Air Pressure Massager е вистинското решение за вас!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Терапијата со воздушен притисок ја подобрува циркулацијата на крвта и лимфата.

Терапијата со воздушен притисок е нов здравствен третман кој користи воздух под притисок за масажа на кожата и мускулите.

Ќе ви обезбеди неинвазивен и пријатен третман со компресија на воздух од удобноста на вашиот дом.

Масажата ќе ве опушти и олабави додека воздушните комори синхронизирано се исполнуваат и празнат. Откако масажата ќе заврши, вие ќе го почувствувате вашето тело подмладено и опуштено.

Дали страдате од:

 • целулит,
 • лимфен и крвен отежнат проток,
 • болки,
 • трнење во нозете,
 • проширени и варикозни вени
 • слаба крвна циркулација,
 • отечени раце, стомак и нозе,
 • уморни нозе,
 • умор после вежбање?

Зошто велиме дека ова е 4во1 терапија?

Нашиот  Wellneo 4во1 Air Pressure Massager е единствениот производ на пазарот кој комбинира 2 производи во ЕДЕН. Може да го користите посебно за нозете или да го комбинирате и да го користите како компресионен појас околу половината. Може да го поставите повисоко или пониско по должината на нозете, рацете или половината.

4во1:

 • Терапија со воздушна компресија
 • Ладна терапија
 • Топла терапија
 • 2во1 решение (за нозе, раце... или околу половината)  

Како и Кога да го употребувате?  

1. Ако имате проблеми со целулит, лимфен и крвен проток, трнење во нозете, отечени нозе, варикозни вени, отечени раце можете да го користите производот посебно со тоа што ќе го поставите на рацете, нозете и слично. Кога е одвоен, максималната должина на производот е 68цм.

2. Ако имате проблем со болки во грбот, контрола на положбата на грбот или слаба крвна циркулација можете да го користите производот во комбинација со појасот за компресија поставувајќи го околу половината (погледнете ги фотографиите подолу). Кога производот е комбиниран за употреба околу половината неговата максимална должина е максимум 136цм.

Дополнителни информации

Технички информации:

 • Напон: 5 V
 • Фреквенција: 50/60 Hz
 • Моќност: 5 W
 • Бучава: <65 dB

Сетот вклучува:

 • 1x Апарат за масажа
 • 2x Ремени за воздушен притисок
 • 4x Топли и ладни влошки
 • 1x Адаптер
 • 1x Упатство за употреба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star