Нема производи во вашата кошничка.

ПЕТОК 13

ПЕТОК 13 - Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

до -53%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video
Сакате да ја подобрите формата на телото, да ги тренирате мускулите и подобрите циркулацијата? Откријте револуционерен начин да ги тонирате и стимулирате мускулите со Wellneo® EMS Тонер сетот. Повторувачки циклуси од контракција и опуштање на мускулите ќе ви помогнат лесно да го обликувате телото. Сетот вклучува пеперутка подлога за тело која може да се стави секаде и подлога за стапалата.
EMS Тонер сет
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо
Сакате да ја подобрите формата на телото, да ги тренирате мускулите и подобрите циркулацијата? Откријте револуционерен начин да ги тонирате и стимулирате мускулите со Wellneo® EMS Тонер сетот. Повторувачки циклуси од контракција и опуштање на мускулите ќе ви помогнат лесно да го обликувате телото. Сетот вклучува пеперутка подлога за тело која може да се стави секаде и подлога за стапалата.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобрете ја формата и добросостојбата

Wellneo® EMS Тонер сетот е неопходна алатка ако сакате да ја подобрите формата и вашата добросостојба, без разлика дали за да ја надополните или повремено да ја замените физичката активност.

Основана на ЕМС технологија, целта е да ги подобри ефектите на вежбањето. Исто така, многу е ефикасна во подобрување на циркулацијата на крвта и закрепнување на мускулите.

Бидејќи апаратот е безжичен, нема ограничување на време и место на користење. Совршен е за домашен тренинг како и за користење во фитнес центар.

Wellneo EMS Toner Base

Целосно прилагодлива

Со 2 режими и 15 нивоа на интензитет, Wellneo® EMS Тонер сетот има 2 главни предности.

 • Првата е закрепнување – режим за масажа, кој ја зголемува циркулацијата на крвта и ја намалува тензијата во телото.
 • Втората е зголемување на затегнатоста и подобрување на изгледот со режимот за тонирање.

Во испробување на 15-те нивоа на интензитет, можете лесно да ја прилагодите секоја сесија да одговара на вашите потреби и ниво.

Wellneo EMS Toner Base

Чувствувајте се и изгледајте подобро за само 25 минути на ден

Wellneo® EMS Тонер сетот е доверлив партнер кој ќе ја поддржи вашата цел да се чувствувате и да изгледате подобро. Може да се носи под облека додека ги извршувате секојдневните активности, за време или по вежбањето или додека одморате.

Пеперутка ПОДЛОГА ЗА ТЕЛО се става на кожата, врз мускулите кои сакате да ги таргетирате – рамената, грбот, задникот, стомакот и нозете. Уживајте во стимулирачки процес на закрепнување кој исто така ќе го намали уморот во мускулите.

 • Wellneo EMS Toner Base

  Рамена и горен дел на грбот

 • Wellneo EMS Toner Base

  Долен дел на грбот

 • Wellneo EMS Toner Base

  Стомак

 • Wellneo EMS Toner Base

  Задник

 • Wellneo EMS Toner Base

  Бутови

 • Wellneo EMS Toner Base

  Листови

Совршена за секојдневно користење

Покрај фактот дека користењето на овој уред на дневна основа, видливо ќе го тонира и обликува телото, исто така, тој ќе ја намали напнатоста на мускулите и ќе ја подобри циркулацијата на крвта. Како?

Има 2 прилагодливи режими (тонирање и масажа), за да можете да го изберете посакуваниот ефект помеѓу тонирање или закрепнвуање.

Тоа што е неверојатно во овој уред е што има режим за работа од 25 минути, што го прави совршен за секојдневно користење. Нема треба да сте експерт: само ставете го уредот и ќе ги добиете резултатите кои од секогаш сте ги посакувале.

Wellneo EMS Toner Base

Подобрете ја циркулацијата на крвта

ПОДЛОГА ЗА СТАПАЛА на која треба да застанете за да ги стимулирате листови и да ја ослободите циркулацијата на крвта. Исто така, помага во ослободување на насобраната млечна киселина во мускулите и во ослободување на напнатоста. Со редовна употреба, се подобрува циркулацијата на крвта и вкочанетите мускули на нозете ќе зајакнат.

Дополнително, добрата циркулација помага во одржување на здрав проток на кислород и крв во телото, што помага на органите да функционираат подобро.

Wellneo EMS Toner Base

Тајната на ЕМС

ЕМС или електромускулна стимулација е неинвазивен метод за зајакнување и закрепнување на мускулите. Со користење на нисковолтажна стимулација, ги таргетира моторните нерви со цел да предизвика контракција на мускулите.

Поради тоа што е откриено дека контракцијата и опуштањето на мускулите помага во ефикасно третирање на различни состојби, ЕМС се користи во болници и спортски клиники за мускулни повреди. Благодарение на нејзиниот револуционерен ефект на обликувањето на мускулите, многу е популарна и за домашна употреба!

Wellneo EMS Toner Base

Што добивате?

Wellneo® EMS Тонер сет се состои од:

 1. Главна единица, од која се испраќаат импулсите до серија електроди кои се наоѓаат во подлогата.
 2. Далечински управувач (батерија CR 2032 вклучена), која ви дава контрола на режимите и интензитетот на ЕМС.
 3. Подлога за стапала.
 4. Пеперутка подлога за тело.
 5. УСБ полнач.
1
2
3
4
5
Wellneo EMS Toner Base

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.