Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

EMS Тонер Подлога пеперутка

Photo
Video
Набавете си го Wellneo® EMS Тонер Подлогатa пеперутка и приклучете се на милиони луѓе кои уживаат во придобивките на технологијата за електромускулната стимулација. Задолжителен е за сите кои сакаат да го подобрат изгледот и обликот на одредени делови на телото – стомачни, нозе и задник. 
EMS Тонер Подлога пеперутка
390,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо
Набавете си го Wellneo® EMS Тонер Подлогатa пеперутка и приклучете се на милиони луѓе кои уживаат во придобивките на технологијата за електромускулната стимулација. Задолжителен е за сите кои сакаат да го подобрат изгледот и обликот на одредени делови на телото – стомачни, нозе и задник. 
Дознајте повеќе
Детали за производот

Подобрете го изгледот и обликот на телото

Wellneo® EMS Тонер се состои од пеперутка подлога за тело која може да се користи на целото тело. Се мести на делот од телото кое сакате да го тренирате, како стомачни, нозе или задник. Ве молиме имајте предвид дека Wellneo® EMS Тонер Пеперутката не го содржи главниот уред и не може да работи без него. Со цел тој да функционира, нарачајте го заедно со Wellneo® EMS Тонер Основата или .

 • Wellneo EMS Toner Universal

  Рамена и горен дел на грбот

 • Wellneo EMS Toner Universal

  Долен дел на грб

 • Wellneo EMS Toner Universal

  Стомак

 • Wellneo EMS Toner Universal

  Задник

 • Wellneo EMS Toner Universal

  Бутови

 • Wellneo EMS Toner Universal

  Листови

Тајната на ЕМС

ЕМС или електромускулна стимулација е неинвазивен метод за зајакнување и закрепнување на мускулите. Со користење на нисковолтажна стимулација, ги таргетира моторните нерви со цел да предизвика контракција на мускулите.

Поради тоа што е откриено дека контракцијата и опуштањето на мускулите помага во ефикасно третирање на различни состојби, ЕМС се користи во болници и спортски клиники за мускулни повреди. Благодарение на нејзиниот револуционерен ефект на обликувањето на мускулите, многу е популарна и за домашна употреба!

Wellneo EMS Toner Universal

Масажа или тонирање

Wellneo® EMS Тонер Подлогата пеперутка има 2 режими на работа и 15 нивоа на интензитет кои ви овозможуваат секоја сесија да одговора на вашите потреби и ниво.

Режимот за тонирање е наменет за обликување на телото со тонирање на мускулите, но, не пропуштајте да го испробате и режимот за масажа. Ќе му помогне на телот да закрепне преку зголемување на протокот на крвта и намалување на уморот, вкочанетоста и тензијата во мускулите.

Wellneo EMS Toner Universal

Користете го секаде

Одлични вести - Wellneo® EMS Тонер подлогата пеперутка може да се носи секаде, под облеката, додека ги извршувате секојдневните активности. Исто така, може да се користи додека одморате, додека читате книга или гледате телевизија. Во секој случај, 25 минути користење на ден ќе ви ги обезбеди резултатите на кои се надевате, без напорно вежбање.

Благодарение на овој пренослив уред, можете да ја подобрите ефикасноста на вашите вежби без оптоварување на зглобовите.

 

Wellneo EMS Toner Universal

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star