Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Extreme Callus Remover V2 Апарат за измазнување стапала

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-89%

Wellneo Extreme Callus Remover - апаратот за измазнување на петите е одлично решение и за мажи и за жени. Минералната глава на ролерот е дизајнирана за сува и мокра употреба во бањата или под тушот, а вашите стапала секогаш ќе бидат средени и привлечни.

Extreme Callus Remover V2 Апарат за измазнување стапала

Редовна цена: 1.580,00 ден.


Специјална цена: 179,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo Extreme Callus Remover - апаратот за измазнување на петите е одлично решение и за мажи и за жени. Минералната глава на ролерот е дизајнирана за сува и мокра употреба во бањата или под тушот, а вашите стапала секогаш ќе бидат средени и привлечни.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Професионални резултати во удобноста на вашиот дом

Wellneo Extreme апаратот за измазнување на петите е високо-квалитетен и неверојатно моќен. Со него ќе добиете професионални резултати во вашиот дом и ќе заштедите време и пари.

Со Wellneo Extreme апаратот за измазнување на петите добивате 2 ролери, односно 2 различни нивоа на интензитет, а со грубиот ролер ефикасно ќе ги отстраните дури и најтврдите наслаги на кожата на стапалата. Овој производ можете да го користите на секој дел од стапалото: прстите, петите и страничните делови.

Што велат нашите купувачи за Extreme Callus Remover:

 Се обидував со голем број различни производи и конечно можам да кажам дека Extreme callus remover е извонреден. Брз, едноставен и многу лесен за употреба. 

Нина Л.

Перфектно мазни стапала по само една употреба

Wellneo Extreme Callus Remover е извонредно ефикасен, така што ќе можете да уживате во идеално мазни стапала по само еден третман. Ова ќе ви помогне да ја кренете самодовербата и да се чувствувате атрактивно во секе време, без да трошите залудно време во скапите козметички салони.

 • Пред

 • Потоа

 • Пред

 • Потоа

Отстранете ја дури и најтврдата кожа

Со Wellneo Extreme Callus Remover добивате 2 ролери, односно 2 различни нивоа на интензитет, а со грубиот ролер ефикасно ќе ги отстраните дури и најтврдите наслаги на кожата на стапалата. Mожете да го користите на секој дел од стапалото: прстите, петите и страничните делови.

 • За пети

 • За стапала и дланки

 • Сува или влажна кожа

 • Водоотпорен

 • Лесен за употреба

 • Лесно чистење

Едноставен за употреба и целосно безбеден

Wellneo Extreme апаратот за отстранување на тврдата кожа на стапалата има водоотпорен дизајн, па вие можете безбедно да го користите во секој дел од вашиот дом. Ергономскиот облик го прави едноставен за употреба. Wellneo Extreme апаратот нежно, но ефикасно ја отстранува тврдата кожа од стапалата. Се што треба да направите е да ги поминете стапалата со ролерот и тврдата кожа веднаш се отстранува. Тој е, исто така, и многу едноставен за чистење.

Во комплетот добивате:

 • 1 x Wellneo Extreme Callus Remover - Апарат
 • 1 x ролер за нормална кожа
 • 1 x четка за чистење
 • ПОДАРОК: 1 ролер за тврда кожа

Технички карактеристики:

 • Работи на 2xAA батерии (не се вклучени во сетот)
 • 3500 rpm
 • Безжичен
 • Водоотпорен

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star