Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Finishing Touch Апарат за обликување веѓи

Photo
Video
-47%

Ви го претставуваме Wellneo Finishing Touch - најновиот апарат за совршен изглед на веѓите. Тој е прецизен отстранувач на влакна кој инстантно и безболно ги отстранува несаканите влакна и ги обликува вашите веѓи!

Finishing Touch Апарат за обликување веѓи

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 790,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-554
Stock: 3
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Ви го претставуваме Wellneo Finishing Touch - најновиот апарат за совршен изглед на веѓите. Тој е прецизен отстранувач на влакна кој инстантно и безболно ги отстранува несаканите влакна и ги обликува вашите веѓи!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Овој атрактивно дизајниран уред е нежен и безбеден на допир и затоа нема никакви ризици од иритации, исекувања. Како резултат добивате мазна кожа, без болки или црвенила кои се јавуваат при користење восок.

Совршен е за отстранување влакна околу и под веѓите за да се одржи нивниот облик.

Во основа, можете да ја користите оваа направа за отстранување влакна онаму каде ви е потребна. За разлика од користењето восок, нема потреба да се чека помеѓу третманите бидејќи можете да го користите секој ден.

Овој уред кој не користи кабел за напојување е дизајниран со акцент на дискреција и преносливост, па затоа вам ќе ви биде удобно да го користите отстранувачот на влакна од веѓите на секое место и во секое време.    

Две причини зошто ви е потребен Wellneo Finishing Touch

 1. Брз и соодветен за лесно обликување на веѓите
 2. Брз и безболен начин за одржување на формата на веѓите

Во комплетот добивате:

 • Wellneo Finishing Touch Flawless™ Brows
 • 1 x уред за отстранување влакна
 • 1 x четка за чистење
 • 1 x AAA батерија
 • 1 x прирачник за корисници

Предности на Wellneo Finishing Touch:

 • Инстантно и безболно ги отстранува несаканите влакна
 • Користење помеѓу, над, под веѓите, па дури и кон косата
 • Глава на апаратот со 18-каратно злато кое има антиалергиски карактеристики
 • Доволно нежна за да се користи секој ден
 • Безбедна на допир
 • Вградено ЛЕД светло
 • Дискретен и пренослив производ кој може да се користи било каде во било кое време
 • Германска технологија
 • Брз и лесен за користење
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики 1x AAA батерија (вклучена)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star