Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Масажер за акупресура на стапала

Photo
Video

Wellneo® Масажерот за акупресура на стапала нуди возбудлива масажа на стапалата која е поразлична од сè што сте пробале досега. Покрај шиатсу и масажа со компресиран воздух, има 60 топчиња за акупресура кои работат во симфонија, овозможувајќи ви чувство како да ве масираат тим од експерти, посветени исклучиво на вашата добросостојба. Целосно ново ниво на масажа на стапалата.

Масажер за акупресура на стапала
8.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Stock: 3
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo® Масажерот за акупресура на стапала нуди возбудлива масажа на стапалата која е поразлична од сè што сте пробале досега. Покрај шиатсу и масажа со компресиран воздух, има 60 топчиња за акупресура кои работат во симфонија, овозможувајќи ви чувство како да ве масираат тим од експерти, посветени исклучиво на вашата добросостојба. Целосно ново ниво на масажа на стапалата.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вашите стапала заслужуваат

Тие работат напорно секој ден, ја носат тежината на целото тело, ве движат наоколу и ве држат стабилни. Го заслужуваат вашето внимание.

Со редовна масажа на стапалата, особено масажа која вклучува акупресура, ќе ја подобрите циркулацијата на крвта во нозете и ќе ја подобрите вашата добросостојба.

Wellneo® Масажерот за акупресура на стапала обезбедува моментално олеснување на стапалата со комбинирање на различни техники за масажа. Испробајте различни видови техники на масажа и комбинирајте ги со терапија со загревање: ќе ја обожавате. Вие го заслужувате тоа.

Wellneo Acupressure Foot Massager

4во1 функционалност за домашна СПА

Wellneo® Масажерот за акупресура на стапала нуди 4 различни начини на разгалување:

 1. Шиатсу масажа (ослободување на напнатите мускули)
 2. Компресија со воздух на горниот дел од стапалата (со надувување и издишување на воздушни перничиња)
 3. Акупресура на прстите и петите (60 топчиња за акупресура ги масираат точките на притисок)
 4. Терапија со загревање за зголемување и смирување на ефектите од масажата

Комбинирањето на овие функционалности е тоа што прави нашиот производ да се издвојува од останатите.

Wellneo Acupressure Foot Massager

Предностите на секојдневна масажа на стапалата

Користењето на Wellneo® Масажерот за акупресура на стапала ќе ве освежи, наполни со енергија и ќе ве подготви за нови предизвици.

Со неговата неверојатна 4во1 функционалност, која ќе ја смири болката во стапалата, ќе ја намали напнатоста, ќе ја подобри циркулацијата на крвта и ќе ги стопли вашите стапала, ќе се чувствувате освежени и одморени.

Wellneo® Масажерот за акупресура на стапала ја реактивира микро-циркулацијата, што ќе ги стопли и усреќи стапалата.

Одличен е за кога се одморате дома, гледате телевизија или работите. Пробајте го, нема да зажалите.

Wellneo Acupressure Foot Massager

Дали знаевте?

Стапалата на човекот се неверојатни. Тие се составени од:

 • 42 мускули
 • 26 коски
 • 33 зглобови
 • 250,000 потни жлезди
 • 50 лигаменти и жили, плус
 • 15,000 нервни завршетоци

Тие се чудо на еволуцијата. Затоа, не смееме да ги запоставиме.

Експертите се согласуваат дека ќе ги одржувате здрави и флексибилни со секојдневна масажа.

Wellneo Acupressure Foot Massager

Акупресура – неверојатна техника за масажа

Што точно е Акупресура? Тоа е техника која постои илјадници години во традиционалната Кинеска медицина. Масажата на точките на притисок може да влијае на деловите на телото, како органи и жлезди. Се верува дека со допирање на овие точки, се испраќа енергија која патува сè додека не пристигне до местото каде што е потребно „лечење“.

Со Wellneo® Масажерот за акупресура на стапала, можете да уживате во оваа техника стара илјадници години, во удобноста на вашиот дом.

Wellneo Acupressure Foot Massager

Совршен е за сите

 • Wellneo Acupressure Foot Massager

  Има проток на воздух благодарение на отворениот дизајн

 • Wellneo Acupressure Foot Massager

  Хигиенски благодарение на навлаката која се вади

 • Wellneo Acupressure Foot Massager

  Одговара на сите големини и облици на стапала

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star