Нема производи во вашата кошничка.

Магнетен појас за поддршка на грбот

Photo
Video

Wellneo® Појасот за поддршка на грбот е едноставно, но, ефикасно решение за неуодобноста во грбот. Нуди поддршка, стабилност и удобност и не ги ограничува вашите движења.

Магнетен појас за поддршка на грбот
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo® Појасот за поддршка на грбот е едноставно, но, ефикасно решение за неуодобноста во грбот. Нуди поддршка, стабилност и удобност и не ги ограничува вашите движења.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ослбодете се од непријатноста во мускулите

Болката во грбот е една од најчестите причини поради кои луѓето посетуваат лекар или отсуствуваат од работа и е водечка причина за инвалидитет во светот. Сега, повеќе од секогаш. потребно е да преземеме мерки за да спречи болки во грбот. Преземете контрола на држењето на грбот со Wellneo® Појасот за поддршка на грбот со магнет во неговата внатрешност.

Wellneo Back Support

Како функционира Wellneo® Појасот за поддршка на грбот?

Wellneo® Појасот за поддршка на грбот лесно се прилагодува на вашето тело. Тој нуди поддршка на држењето и контролирањето на движењата. Толку е удобен што ќе заборавите дека го носите.

Но, вистинската тајна лежи внатре во појасот, каде што има стратешки поставен магнет.

Wellneo Back Support

Карактеристики на производот

  • Ја намалува неудобноста во грбот
  • Лесен е и флексибилен
  • Една големина која одговара на сите
  • Нуди поддршка, стабилност и удобност
  • Ја подобрува флексибилноста на зглобовите
  • Може да се носи под облеката
Wellneo Back Support

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star