Нема производи во вашата кошничка.

ПЕТОК 13

ПЕТОК 13 - Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

Искористете 13% попуст на редовните цени на производите и до 53% попуст на избрани производи

до -53%
 
[banner_timer]
 

Smart Коректор на држењето на ‘рбетот

Photo
Video

Wellneo® Smart Коректорот е револуционерно решение за згрбавеност. Ова иновативно помагало го следи вашето држење со мал уред со сензор. Кога и да се наведнете повеќе од 15° или 20°, започнува да вибрира и активира аларм. Ако сакате да започнете да се грижите за вашиот грб, овој софистициран начин за одржување на правилно држење е решението за вас.

Smart Коректор на држењето на ‘рбетот
1.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Wellneo® Smart Коректорот е револуционерно решение за згрбавеност. Ова иновативно помагало го следи вашето држење со мал уред со сензор. Кога и да се наведнете повеќе од 15° или 20°, започнува да вибрира и активира аларм. Ако сакате да започнете да се грижите за вашиот грб, овој софистициран начин за одржување на правилно држење е решението за вас.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Вратете ја контролата врз вашето држење

Згрбавеноста не секогаш предизвикува неудобност, но, со тек на време, лошото држење  ги напрега мускулите и мекото ткиво и предизвикува болка. Wellneo® Коректорот ќе ви помогне да се исправите и да го подобрите држењето. Ова иновативно помагало го следи вашето држењео со помош на мал уред со сензор. Кога и да се згрбавите, неговиот сензор вибрира, активира аларм и ви помага да одржите правилно држење.

Зошто правилното држење е важно?

Без разлика дали работиме или се опуштаме, повеќе од нас поминуваат многу време во седење. Дури и предолгото стоење или лежење може да предизвика неколку негативни здравствени ефект, вклучувајќи и неправилно држење и влошување на здравјето на грбот. Не чекајте да биде предоцна – вратете ја контролата на вашето држење со Wellneo® Коректор на држењето на ‘рбетот.

Еве што го прави овој производ одличен:

  • Ги поправа вашите лоши навики и ви овозможува да стоите и да седите исправени
  • Вибрации кои го детектираат аголот ви помагаат да ја вратите контролата и да го подобрите држењето
  • За разлика од другите слични помагала, не го ограничува пределот кај стомакот
  • Соодветен за сите возрасни групи, удобен е за користење и е невидлив под облеката
  • Изработен од висококвалитетен материјал и најлон велкро лепенки

Како функционира?

Секогаш кога ќе се наведнете повеќе од 15° или 20 °, уредот вибрира и ве потсетува да се вратите на исправената положба. На овој начин, мускулите се тренираат да го одржат правилното држење. Прерамките се цврсти, но, не предизвикуваат неудобност. Можете дури и да ја прилагодите чувствителноста на сензорот со тоа што ќе го преместите. Со само 2 часа дневно користење, здравјето на грбот значително ќе се подобри.

Искусете ги сите позитивни ефекти

Wellneo® Коректорот ќе ви помогне да спречите болки во грбот, во вратот, болки во зглобовите и општ замор. Покрај намалената напнатост на телото за време на движењето и вежбањето, ќе го намалите товарот врз зглобовите, мускулите и лигаментите. Исто така, ќе ви биде многу полесно да одржите баланс додека се движите и вежбате, па оттука, значително да го намалите напорот на мускулите. Можеме да заклучиме дека правилното држење го подобрува здравјето на ‘рбетот.

Уживајте во животот со здрав ‘рбет

Можеме да кажеме дека правилното држење е неопходно за одржување на правилното држење, како и за здрав грб и ‘рбет. Ефектите на седењето со исправен грб и рамена не се само физички: докажано е дека прави да се чувствуваме посамоуверени. Затоа, ставете го помагалото и уживајте во животот!

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.