Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-62%

Wellneo Sonic четката за заби е иновативен уред за секојдневна грижа за вашите заби со неверојатната сонична технологија!

WELLNEO SONIC TOOTHBRUSH

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 990,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Дополнителни информации
Кратко инфо

Wellneo Sonic четката за заби е иновативен уред за секојдневна грижа за вашите заби со неверојатната сонична технологија!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Wellneo Sonic четката за заби е иновативен уред за секојдневна грижа за вашите заби со неверојатната сонична технологија

Дали соничната четка е подобра од обичната?

Соничната четка за заби ги чисти вашите заби на два различни начини:

-          Редовно четкање: како и кај сите електрични четки, најголем дел од чистењето е всушност механичкото четкање. Wellneo Sonic четката за заби работи со 29000 движења во минута, што ја прави значително поефикасна од обичната и ротирачката електрична четка за заби.    

-          Поголема динамика за дистрибуирање на пастата до најтешко достапните места: ова ја издвојува Wellneo Sonic четката од сите други достапни на пазарот. Таа работи со многу голема брзина, ја разградува пастата и ја доставува под линијата на непцето и меѓу забите. На овој начин ве ослободува од бактериите и забниот камен.    

 Клиничка студија

Клиничката студија покажа дека употребата на Wellneo sonic четката за заби има позитивен ефект на отстранувањето на забниот камен и на намалувањето на крварењето на непцата.

Завршетоци

Wellneo Sonic четката за заби  има високо - квалитетни завршетоци од Tynex® најлон кои се прилагодуваат на топографијата на забите и се одлични за тешко достапните места. Таа е дизајнирана да биде комплетно безбедна за вашите непца. Внатрешните завршетоци се поцврсти за ефикасно секојдневно четкање на забите. Надворешните завршетоци се помеки и одлични за почувствителни непца.  

Се препорачува главата на четката да се менува на секои 3 месеци, па така едно пакување Wellneo Sonic ќе ви трае најмалку 21 месец!

За кого е соодветен овој производ

Овој производ е соодветен за целото семејство! 

  • ·         Деца: За децата овие четки се многу поинтересни од обичните, и тие ги мијат забите подобро, подолго и поредовно.
  • ·         Луѓе со протези: Оваа четка детално го чисти делот внатре во и околу металните делови.
  • ·         Оние кои не сакаат да мијат заби: Ако вашиот стоматолог смета дека не го отстранувате доволно забниот камен со рачната четка, може да ви препорача електрична.

 Wellneo Sonic четката за заби има 2 начини на работа?

1.начин: високо-ефикасно чистење на забите

2.начин: масажа или нежно четкање

Првиот начин се користи за секојдневно и редовно четкање на забите. Вториот начин се користи за чувствителни заби и за оние кои имаат проблем со крварење на непцата. 

Како работи Wellneo Sonic четката за заби?

Wellneo Sonic четката за заби работи на батерии. Батериите не се вклучени во комплетот. Пред првата употреба ставете ја ААА батеријата (1,5V).

Дополнителни информации

Wellneo Sonic четката за заби:

  • ги чисти забите поефикасно
  • е нежна и ги негува забите и непцата
  • штеди пари
  • е едноставна за употреба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома