Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Tweeze Premium Aпарат за депилација

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-69%

Wellneo Tweeze Premium e безболен начин на отстранување влакна, кој можете да го користите на било кој дел од телото. Многу е побрз од стандардните електрични депилатори, па затоа, ќе ја направи вашата кожа мазна, со минимален труд. Зошто да трошите пари на скапи третмани кога можете да имате совршено и мазно тело, во удобноста на вашиот дом?

Tweeze Premium Aпарат за депилација

Редовна цена: 2.580,00 ден.


Специјална цена: 790,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Wellneo Tweeze Premium e безболен начин на отстранување влакна, кој можете да го користите на било кој дел од телото. Многу е побрз од стандардните електрични депилатори, па затоа, ќе ја направи вашата кожа мазна, со минимален труд. Зошто да трошите пари на скапи третмани кога можете да имате совршено и мазно тело, во удобноста на вашиот дом?

Дознајте повеќе
Детали за производот

Совршено мазна кожа во удобноста на вашиот дом

Има ли поубаво од жена полна со самодоверба, која се чувствува удобно во својата кожа? Но, депилацијата со восок може да биде болна, а чекањето во салоните за убавина може да трае со часови. Па кога ќе размислите дека треба да поминете низ истото, за две недели...

Wellneo Tweeze Premium ќе ви помогне да ги отстраните несаканите влакна, брзо и без болка.

Отстранете ги влакната од корен

Дали се прашувате зошто влакната растат толку брзо? Тоа е поради тоа што бричевите само ги сечат влакната, не ги отстрануваат. Со Tweeze Premium, се отстрануваат влакната од корен. Потребни се недели за тие повторно да пораснат, а кога тоа ќе се случи, тие се помеки и потенки од претходно. Најдобрата работа е тоа што, благодарение на отстранувањето на влакната од корен, ќе уживате во мазна кожа многу подолго - дури до 5 недели.

Совршена прецизност

Дизајниран е за да функционира совршено на сите видови кожа и сите возрасти. Главата на апаратот се состои од 18 пинцети кој овозможуваат максимална прецизност, особено на места како веѓите или интимните делови. Со Wellneo Tweeze Premium нема потреба да користите дополнителни додатоци за чупање, бидејќи е ефикасен на сите делови од телото:

  • Прецизно обликувајте ги веѓите

  • За деликатни места на лицето

  • Намалете ја појавата на поткожни влакна

  • Мазна бикини линија до 5 недели

  • Отстранети ги влакната без бричеви

  • Потенки и поретки влакна по неколку употреби

Одличен е за патување

Модерниот начин на живот ни наметнува темпо на постојано движење. Поради тоа, понекогаш се јавува потреба од користење на ваков апарат и на најочекуваните места. Tweeze Premium е дизајниран да можете да го носите насекаде со вас. Доволно е голем за да одговара на вашата рака, и истовремено е доволно мал да можете да го носите во вашата ташна.

Вградено светло кое ја подобрува ефикасноста

Tweeze Premium е 3 пати побрз од другите електрични депилатори и ја одржува вашата кожа мазна до дури 5 недели. Вграденото светло ќе ви помогне да ги видите дури и најмалите влакна. Ефикасен е и со влакна со должина од 0,5 мм. Едноставно поминете со депилаторот на проблематичните места и никогаш повеќе нема да испуштите некое влакно.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Напон: 3V- 2x AA батерии (не се вклучени);

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star