Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Tweeze Premium Plus Апарат за депилација

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-73%

Имајте мазна кожа без влакна, за неколку секунди. Wellneo Tweeze Premium Plus Апаратот нуди сè што е потребно за дневна нега на вашето лице: додаток за епилација за најупорните влакна, додаток за бричење: за чувствителните делови, четка за лице и додаток за масажа со кој ќе ги опуштите сите 43 мускули на лицето.

Tweeze Premium Plus Апарат за депилација

Редовна цена: 2.980,00 ден.


Специјална цена: 799,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-554
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Имајте мазна кожа без влакна, за неколку секунди. Wellneo Tweeze Premium Plus Апаратот нуди сè што е потребно за дневна нега на вашето лице: додаток за епилација за најупорните влакна, додаток за бричење: за чувствителните делови, четка за лице и додаток за масажа со кој ќе ги опуштите сите 43 мускули на лицето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Третман како од салон, во удобноста на вашиот дом

Сите посакуваме совршена кожа - мазна, сјајна и свежа. Но. редовната посета на салоните за убавина бара време и пари. За среќа, ние ви нудиме производ кој ќе се грижи за вашата убавина во удобноста на вашиот дом.

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Убава и освежена кожа

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Мазни нозе

Одличен апарат за основна грижа на кожата

WellneoTweeze Premium Plus има 4 различни додатоци кои ќе ви овозможат да:

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Ги отстраните влакната со епилација

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Ги отстраните влакната со бричење

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Ги отстраните мртвите клетки од кожата

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Го масирате лицето

Нема повеќе да се чувствувате непријатно

Многу често, жените не чувствуваат непријатно бидејќи имаат непосакувани влакна на лицето. Со Wellneo® Tweeze Premium Plus нема повеќе да се мачите со влакната на лицето, бидејќи отстранвуањето на влакната со овој апарат е брзо, едноставно и ефикасно. Само ставете го додатокот за епилација.

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Заборавете на болното „чупање“ веѓи

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  Лесен и брз за користење, без болки

Дури и за најмалите влакна

Со овој додаток, можете да ги видите резултатите веднаш, како и да, ефектот трае подолго. Главата на додатокот за епилација врти многу брзо, па така секое влакно ќе биде отстрането. Дополнително, можете да го користите на различни делови од телото.

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  За лице

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  За пазуви

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  За нозе

 • Wellneo Tweeze Premium Plus

  За раце

Совршена линија на коса

Овој додаток е совршен за обликување на линијата на косата или за третирање на чувствителните делови, како под носот. Можете да го користите без разлика на должината на влакната. Можете да имате мазна кожа, цело време.

 • Wellneo Tweeze Premium Plus
 • Wellneo Tweeze Premium Plus

Чиста кожа за поблескав тен

Ексфолиацијата е техника за чистење на кожата каде се отстрануваат мртвите клетки од горниот слој на кожата. Со нивното отстранување се олеснува кожата, па така, производите за убавина кои ги користите полесно ќе навлезат во кожата и поефикасно ќе дејствуваат.

Wellneo Tweeze Premium Plus

Како и зошто да го правите?

Едноставно, нанесете малку од вашиот омилен производ за чистење на кожата на влажна четка и дозволете им на 3600-те влакна да се погрижат за вас. Препорачано е да се прави еднаш до два пати неделно за најдобри резултати. Покрај тоа, многу е корисно чистењето на кожата пред отстранување на влакната.

За поздрави клетки на кожата

Додатокот за масажа има 4 ролери за масажа кои вибрираат и се движат во насоката која вие ќе ја одредите. Со помош на вибрациската масажа, се зголемува протокот на крв и се доставува кислород и хранливи состојки до вашите клетки, додека истовремено ги отстранува непотребните елементи. Ова ги прави клетките на кожата поздрави и кожата посјајна и блескава.

Wellneo Tweeze Premium Plus

Дали знаевте?

Масажата на лицето е најзаборавениот дел кога станува збор за грижа на кожата. Но не повеќе. Со помош на додатокот за масажа, може да започне опуштањето. За подобри резултати, можете да го нанесете вашиот омилен крем претходно, бидејќи, со користење на додатокот на масажа, кремата ќе навлезе подлабоко во кожата.

Wellneo Tweeze Premium Plus

Кажете збогум на подуеното лице

Има 43 мускули на лицето кои ги користите постојано. Со помош на масажа, можете да помогнете да се отстрани вишокот течности од лимфниот систем што ќе направи да изгледате освежени со блескав изглед,

Совршеното решение за зафатени дами

Покрај тоа што е повеќенаменски, Wellneo Tweeze Premium е:

 • безжичен и компактен па можете да го носите секаде.
 • опремен со батерија на полнење која трае до 40 минути.
 • отпорен на прскање
Wellneo Tweeze Premium Plus

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома