Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Vitahand безжичен масажер

Photo
Video

Дали често чувствувате тензија во рацете и зглобовите? Искусете го чувството на смирувачка удобност со помош на Wellneo® VitaHand, безжичен масажер дизајниран да помогне во опуштање на вкочанетите мускули на рацете предизвикани од продолжена работа на компјутер и во други ситуации со свиткани раце. Вклучува масажа за прстите, дланката и зглобот, топлинска и вибрациска масажа со 6 програми и 6 нивоа на интензитет.

Vitahand безжичен масажер
5.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-559
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Дали често чувствувате тензија во рацете и зглобовите? Искусете го чувството на смирувачка удобност со помош на Wellneo® VitaHand, безжичен масажер дизајниран да помогне во опуштање на вкочанетите мускули на рацете предизвикани од продолжена работа на компјутер и во други ситуации со свиткани раце. Вклучува масажа за прстите, дланката и зглобот, топлинска и вибрациска масажа со 6 програми и 6 нивоа на интензитет.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Разгалете ги рацете со релаксирачка масажа

 

Многу луѓе ја обожаваат масажата, но, се фокусираат на грбот, вратот, нозете, стапалата. Но, има дел од телото кој многу напорно работи секој ден – рацете и зглобовите. Ако го поминувате цел ден пред компјутер или работите рачна работа, одморете ги и разгалете ги со релаксирачка удобност, со помош на Wellneo® VitaHand.

И на рацете им е потребна масажа

 

Ако поминувате голем период од денот работејќи со рацете, долги часови пишувајќи на компјутер или свирејќи инструмент, болката во прстите и зглобовите е реална. По долг ден на работа, топла и релаксирачка масажа звучи како рај за рацете. Wellneo® VitaHand е како ваш личен масер кој ќе им понуди на вашите раце професионална масажа на крај од напорниот ден.

Технологија основана на античка наука

Рацете имаа многу чувствителни точки за акупресура кои можат да стимулираат интеракција со целото тело. Wellneo® VitaHand се базира на античка кинеска медицинска наука, конкретно, традиционалната теорија за Меридијан Акупоинт Масажа. Се потпира на верувањето дека одредени точки на стапалата, рацете и ушите одговараат на конкретни органи и делови од телото. Според оваа теорија, нанесувањето притисок на одредени точки на рацете може да помогне да се олесни неудобноста и да ги порамни одредени делови на телото.

Овој уред нуди 3 предности:

 

 • Технологија со воздушен притисок – ги масира прстите, дланката и зглобот за да ги стимулира точките на притисок (точки на акупресура/рефлексологија) со брановиден ритам. Повеќе слојните воздушни перничиња внатре во уредот можат целосно да ја обвиткаат раката и зглобот и да понудат притисок со ритмичко надувување и издувување. Функцијата вклучува 6 програми и 6 нивоа на интензитет.
 • Со помош на вибрациската масажа дополнително се помага опуштањето на стегнатите и заморени мускули на рацете.
 • Со активирање на функцијата за загревање, уредот достигнува температура од 39°C, која исто така помага во стимулирање на протокот на крв, со цел намалување на болката и студените раце.

Задолжителен за сите кои имаат уморни и болни раце и зглобови

Wellneo® VitaHand има бројни предности и може да се користи ако страдате од некоја од следните состојби:

 • Проблеми со циркулација (отекување, вкочанетост во рацете и прстите)
 • Тензија, вкочанетост поради долготрајна работа на компјутер, долги часови свирење инструмент или рачна работа
 • Состојби специфични за постарите (сите типови артритис)
 • Лица во пензија кои секогаш работат нешто во градината и имаат уморни и тешки раце

Лица кои страдаат од синдромот на карпален тунел

Со просторот за масажа кој е 30см долг, масажата достига и до зглобот, што е важно за сите кои имаат проблеми со периферална циркулација на крвта, поради монотона, повторлива работа. Постојаното виткање на зглобот и фаќање може да предизвика синдром наречен карпален тунел. Тој е предизвикан од притисок на средниот нерв во зглобот. Никој не знае зошто некои луѓе го добиваат овој синдром а други не. Но, научниците веруваат дека уморните прсти и раце, предизвикуваат стрес на тетивите.

Без разлика дали работите рачна работа, свирате инструмент, пишувате на работа или тренирате специфичен спорт секој ден, ќе почувствувате дека масажата на рацете ќе направи чуда за уморните раце. Добра алтернатива е за сите кои се чувствуваат неудобно за време на друг тип на масажа, но, сакаат да ја почувствуваат релаксацијата и здравствените придобувки кои може истата да ги понуди. Со ергономски, пренослив и безжичен дизајн, нуди целосно прилагодлив третман за ваша удобност.

Wellneo® VitaHand – БИДЕЈЌИ ВАШИТЕ РАЦЕ НИКОГАШ НЕМААТ СЛОБОДЕН ДЕН

Дополнителни информации

Технички информации:

 • Големина на производот:300X140X110мм (L x W x H)
 • Тип на батерија: 2000mAh литиумска батерија (вклучена)
 • Напојување со УСБ
 • Време на работа: 4 часа
 • Времетраење на една сесија масажа: 15 минути
 • Автоматски тајмер за оптимално искуство при масажа
 • Технологија со воздушен притисок
 • Функција со вибрации
 • Функција со затоплување
 • 6 програми за масирање на различни делови на раката
 • 6 ниво на интензитет на притисок
 • Целосно прилагодлива за ергономска удобност
 • Безичен пренослив дизајн – за уживање секаде и во секое време

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star